sâmbătă, 23 februarie 2008

ESEC. Fara victorie in Banie

Universitatea Craiova s-a impus cu 71-31 si cu 45-28 in cele doua intalniri disputate astazi, in Sala Sporturilor din Banie, din cadrul Campionatului National feminin Under 14, grupa valorica A, seria A. Tinand cont ca Raptors a pierdut clar cu Olimpia, scor 44-99, partida de saptamana viitoare, din cadrul ultimei runde a celei
de-a doua faza devine cruciala pentru jucatoarele alb-rosiii, care au nevoie de doua victorii cu Raptors, al caror total sa depaseasca 25 de puncte.
Chiar daca a ratat cateva aruncari usoare, Ana-Maria Draghici (foto, la minge) a fost cea mai productiva baschetbalista de la Star in primul meci de la Craiova. Corina Rupa a inceput jocul perfect, cu o tripla de la aproape sapte metri, insa s-a stins pe parcurs. Mihaela Dragomir a reusit sa aduca sase puncte de pe extrema stanga, in timp ce fundasii echipei noastre nu au reusit impreuna decat cinci puncte, trei venite pe mana Ioanei Miroiu si doua fiind marcate de Simona Radantu. Alice Nita si Denisa Fitero nu s-au ridicat la nivelul asteptarilor, astfel ca Baschet Club Star a avut doar doua puncte din caciula! In cea de-a doua intalnire lucrurile nu s-au schimbat decat dupa pauza, atunci cand Star s-a impus cu 17-14 in sferturile trei si patru. Mihaela Dragomir si-a trecut in cont sase puncte, in timp ce Ioana Miroiu a contribuit cu cinci. Floriana Cristea a avut o evolutie foarte buna, pivotul nostru marcand patru puncte in conditiile in care practica baschetul de performanta de mai putin de trei luni. Flori a avut-o ca adversara directa pe Andra Manea, componenta a lotului national Under 13, care nu a stat insa foarte mult pe parchet. Lotul Baschet Club Star a ajuns in Capitala in jurul orei 22:15, jucatoarele urmand sa aiba liber duminica.

Un comentariu:

fan B C STAR spunea...

Niste hoti!!!! Niste mincinosi cei care au arbitrat meciul de la Craiova. Unde sunt punctele marcate de Miru???
In primul meci 2 cosuri si o libera adica 5 puncte iar in al doilea meci 2 cosuri, adica 4 puncte. Daca asta inseamna sport si fair-play...